3. Левски се наложи над Рилски спортист

Левски се наложи над Рилски спортист

Левски спечели мача си от XX кръг във VIVACOM Националната Баскетболна Лига срещу Рилски спортист със 78:63. Най-резултатен за домакините беше Прийст Лодърдейл с 19 точки, като освен това овладя и 11 борби, а Джейсън Кроу завърши 14.

Левски спечели мача си от XX кръг във VIVACOM Националната Баскетболна Лига срещу Рилски спортист със 78:63. Най-резултатен за домакините беше Прийст Лодърдейл с 19 точки, като освен това овладя и 11 борби, а Джейсън Кроу завърши 14. Иван Лилов отново беше най-резултатен за самковци - 17 точки, Владимир Мийович приключи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 14 борби.

Двубоят започна много равностойно, като след 10минути игра гостите от Самоков водеха с точка. В следващата четвърт срещата остана оспорвана, но гостите не само запазиха крехкия си аванс, а и го увеличиха на 3 точки благодарение на "тройка" на Станимир Маринов.

След почивката обаче "сините" започнаха по-мотивирано и направиха серия 9:0. До началото на последната част домакините успяха да удържат аванс от 5 точки. В последните минути от срещата Левски категорично доминира и заслужи победата.