3. Левски се измъчи, но победи Ямбол

Левски се измъчи, но победи Ямбол

Трудна победа постигна Левски в гостуването си на коравия тим на Ямбол в мач от XXVII кръг нa Националната баскетболна лига.

"Сините" се наложиха с 82:74, въпреки че изоставаха преди почивката с 10 точки. Второто полувреме обаче започна с явен превес за гостите, които не само успяха да стопят разликата, но и да дръпнат в резултата с 8 точки.

Аартън Харпър отново бе в основата на победата с 21 точки, а капитанът Стефан Георгиев добави 15.

За домакините над всички бе Димитър Ангелов с 24 точки, 6 борби и 4 асистенции. Станислав Говедаров добави 21 точки, но и това се оказа недостатъчно за успеха, съобщава сайтът на БФБаскетбол.