3. Левски с втори успех в Балканската лига - 91:79 над Спартак в Плевен

Левски с втори успех в Балканската лига - 91:79 над Спартак в Плевен

Баскетболният Левски записа втора победа в Балканската лига, след като тази вечер в Плевен победи местния Спартак с 91:79.

"Сините" бяха по-добрият отбор на терена през цялото време и заслужено спечелиха. Загубата пък е втора в надпреварата за състава на Дарин Великов, който е с актив от 1-2 след старта на тазгодишното издание на турнира.

Двубоят от III кръг бе прекратен за 6 минути в средата на третата четвърт, при резултат 58:44 в полза на "сините". Причината бе смяна на единия от кошовете в зала "Балканстрой", който увисна след забивка на центъра на домакините Джоузеф Кенърли. По време на паузата старши-треньорът на гостите Константин Папазов започна да ниже стрелба след стрелба на останалия единствен здрав кош в залата.

Доналд Коул бе най-резултатен за Левски с 26 точки, Боби Фрейзър добави 16, Арън Харпър се отличи с 14, докато капитанът Стефан Георгиев се отличи с 13 за успеха.

Илия Станков и Роб Престън вкараха по 16 точки, Джо Кенърли вкара 13, а Веселин Георгиев вкара 12 при поражението на Спартак.