2. Баскетбол
  3. Левски с шеста поредна победа в Балканската лига

Левски с шеста поредна победа в Балканската лига

„Сините” се наложиха с 69:59 над Жрински Мостар

Левски записа шеста поредна победа в Група В на Балканската лига по баскетбол на мъже, след като спечели гостуването си на Жрински Мостар (Босна и Херцеговина) с 69:59 (17:18, 19:12, 11:18, 22:11) точки.

В класирането в групата Левски е начело с 12 точки актив, на точка пред Апоел Тел Авив. След равностойна първа част Левски поведе с 10 точки - 36:26 две минути преди почивката. През третата четвърт домакините успяха да стопят пасива си и да поведат с точка разлика - 48:47 в 30-та минута.

Сините направиха серия от 12:0 в началото на последната четвърт, след като домакините не успеха да отбележат кош в рамките на пет минути. След това серията на Левски стана 18:2 и така баскетболистите на Константин Папазов решиха мача, след като натрупаха преднина от 15 точки - 65:50 две минути преди сирената.

Най-резултатни за Левски бяха Арън Харпър и Джаред Хоуел съответно с 12 и 11 точки. За домакините Марсел Джоунс реализира 15 точки, Алмир Хасандич се отчете с 12 точки.

В следващия си мач на 31-ви януари Левски гостува на Апоел Тел Авив.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича