3. Левски с пета поредна победа в лигата

Левски с пета поредна победа в лигата

„Сините” продължават да преследват лидера Лукойл

Левски записа убедителна победа с 101:66 над Ямбол в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига.

Успехът в зала „Универсиада” бе пети по ред за „сините”, които в момента заемат второ място в шампионатното класиране.

Доналд Коул реализира най-голям брой точки за домакините – 19. Към тях той прибави и 12 борби за дабъл-дабъл. Робърт Фрейзър добави 15 точки и 9 борби, а Златин Георгиев и Стефан Георгиев се отличиха  с по 13 точки. За гостите от Ямбол Златко Гоцевски вкара 16 точки, а Димитър Ангелов прибави 12.

В първата част Левски взе минимална преднина от две точки за 19:17. Трудното начало обаче бе последвано от силни втори 10 минути, в които домакините успяха да вземат преднина от 17 точки. Носителите на купата не спряха да оказват натиск и в последната четвърт срещата стана протоколна.