3. Левски с драматична победа срещу Улцин

Левски с драматична победа срещу Улцин

"Сините" надделяха със 75:73

Отборът на Левски постигна трети успех в Балканската лига, след като се наложи по много драматичен начин със 75:73 като гост на КК Улцин (Черна гора).

Първата част се разви равностойно, но все пак „сините” имаха малка преднина след десет минути игра (21:18). Последва по-силно представяне от страна на Левски и по време на втората част българският тим увеличи преднината си, като на полувремето резултатът бе 45:33 в полза на Левски.

В третата четвърт „сините” се представиха доста под очакваното и дистанцията в точките бе намалена, като след края на третата част резултатът беше 57 на 50 в полза на българите.

Последната четвърт от мача се разви доста драматично. Резултатът в самия край бе 75:72, а домакините имаха право да изпълнят два наказателни удара. Първият бе реализиран (резултатът стана 75:73), а втория бе пропуснат умишлено. При борбата топката бе спечелена от играч на Улцин, но за щастие на „сините” кълбото не се оплете в мрежата и така не се стигна до продължения в срещата, като по този начин Левски постигна трета победа до момента.

КК Улцин 73:75 Левски (18:21; 15:24; 17:12; 23:18)

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича