3. Левски с драматична пета поредна победа в Балканската лига

Левски с драматична пета поредна победа в Балканската лига

Маркъс Хол бе най-резултатен за сините с 20 точки

Левски записа пета поредна победа в Балканската лига по баскетбол. В петия си двубой играчите на Константин Папазов записаха труден домакински успех с 67:66 над победителя от миналия сезон Фени индyстри.

Очевидно баскетболистите на Левски не се бяха възстановили след тежката загуба от Лукойл и не показаха добра игра. Въпреки това те се възползваха от грешките на македонския си съперник и продължават да са убедителен водач в своята група.

Маркъс Хол бе най-резултатен за сините с 20 точки, а Хрисимир Димитров добави 15. Центърът Васил Евтимов се представи на ниво, като завърши мача с 9 точки, 15 борби и 4 асистенции. Аарън Харпър и Димитър Ангелов обаче разочароваха с играта си, което можеше да лиши Левски от победата.

Като цяло играта и на двата отбора беше изпълнена с грешки, а резултатът се движеше точка за точка без сериозни откъсвания. Фени индустри спечели първата четвърт с 18:16, а на полувремето имаше аванс от една точка - 28:27.

Левски започна добре третата част и отвори аванс от четири точки, но няколко непростими грешки в края намалиха резултата. Все пак сините се оттегли с две точки преднина при 47:45. Баскетболистите на Константин Папазов излязоха преобразени за последните десет минути.

Това веднага даде резултат и се стигна до най-голямата разлика в мача - 54:45. В края обаче Левски отново допусна спад и Фени индустри успя да стопи разликата само до точка преди последната сирена.

Левски е водач в група В на Балканската лига с 10 точки, а Апоел (Тел Авив) е втори с актив от четири победи и една загуба. Фени индустри е трети с три успеха и две поражения.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича