2. Баскетбол
  3. Левски с 9-а поредна победа след 91:79 над Черноморец в Бургас

Левски с 9-а поредна победа след 91:79 над Черноморец в Бургас

Баскетболният Левски постигна изключително важна победа в борбата си за спечелване на титлата, след като разби с 91:79 тима на Черноморец Бургас. Срещата се игра в зала „Бойчо Брънзов” и бе последна от програмата на 19-ия кръг на НБЛ.

След равностойна първа четвърт домакините имаха преднина от една точка и дадоха заявка за интересен мач. Всички техни надежди бяха в голяма степен стопени, след като във втората четвърт играчите на Левски натрупаха аванс, който на почивката се изразяваше в двуцифрени стойности – 38-48. В третата част „сините” набързо увеличиха преднината си до 17 точки. Бургазлии обаче опитаха да се противопоставят и отново я стопиха до 10. В последната четвърт и двата тима заложиха на нападението, отбелязоха си по 28 точки, а те не повлияха значително на разликата. Тя нито веднъж на падна под 10 точки и в крайна сметка Левски записа нова победа с крайното 91-79.

Най-резултатен за домакините от Бургас бе младокът Христо Захариев, който завърши с 19 точки, 4 борби и3 асистенции. Веднага след него се нареди Асен Саралийски, който записа 15 точки и 6 борби. За победителите най-резултатен бе Фрейзър с 15 точки, а Стефан Георгиев и Арън Харпър добавиха по 13.