3. Левски разби Черноморец в Бургас – 99:75

Левски разби Черноморец в Бургас – 99:75

Баскетболният тима на Левски съсипа колегите си от Черноморец, след като ги победи с 99:75 и то в тяхната зала в Бургас. Срещата бе от програмата на 5-ия кръг на родната Национална баскетболна лига.

Първото полувреме бе изключително оспорвано като през двете четвърти тимовете се движеха кош за кош. Първата част бе спечелена от домакините с 23:21, а втората завърши наравно 20:20 и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 43:41 за бургазлии.

През второто полувреме обаче възпитаниците на Тити Папазов се активизираха и не дадоха шанс на своя опонент. Третата четвърт завърши при резултат 27:14 за „сините”, а последната 31:18 отново в тяхна полза. Така след страхотно второ полувреме баскетболистите на Левски се поздравиха с успеха с 99:75.

За домакините най-резултатни бяха Дурчев и Мортън, които завършиха мача с по 16 точки, а вторият добави към тях и 5 борби. За столичани най-резултатен бе Коул с 29 точки, а след него се нареди Харпър с 16.