3. Левски продължава защитата на купа Леденика България

Левски продължава защитата на купа Леденика България

Актуалният носител на Купата на България се калсира за полуфиналите на тазгодишното издание на надпреварата, след като тази вечер в зала „Диана" в Ямбол победи домакините със 70:62. Невероятната атмосфера в спортния комплекс в града, който приюти към 2000 верни фенове на тима, не успя да помогне на състава на Иван Чолаков. Отборът на Тити Папазов стоеше по-добре на терена през цялото време и спечели съвсем заслужено. В другия полуфинал утре Балкан излиза срещу Рилски спортист.

Мачът започна равностойно, но в края на първата четвърт гостите от София успяха да поведат със 7 точки - 24:17. Втората част започна по-добре за домакините и ямболският тим дори поведе с 31:29 след тройка на Юлиян Радионов. Полувремето завърши при равен резултат - 37:37.  Второто полувреме започна подобно на първото - с предимство за "сините".На моменти възпитаниците на  Константин Папазов водеха с повече от 10 точки. Ямболци обаче успяваха да намалят до 6-9 точки в свой пасив. Силите им обаче не стигнаха за повече от доближаване на 6 точки, а две тройки на Асен Великов в последните 2 минути попариха надеждата им за успех в родната им зала.

Аарън Харпър бе най-полезен за Левски с 20 точки и 9 борби, а Георги Чековски добави 14. За домакините Димитър Ангелов вкара 20 точки, а Павел Маринов завърши с 12.

"Голяма част от отбора ни няма никакъв опит на подобни форуми. Повечето прегоряха. Станислав Говедаров няма такъв мач - само 2 точки. Знаете, той вкарва по 15 на мач. Само Димитър Ангелов, Юлиян Радионови донякъде Левен Белберов имат представа каквто е да се играе на такива турнири. За да победим Левски ни трябват обаче не трима играчи, а да играят поне 8", коментира след срещата Иван Чолаков.

"Подкрепям Иван - това не беше отборът на Ямбол. Готвихме се много сериозно и не сме ги подценявали. Не съм си представял, че може да победим с вкарани само 70 точки. Загубата на Лукойл Академик ни отваря пътя към финала, но сега ще ни е много по-трудно. Вече сме фаворитите", каза пък Константин Папазов.