3. Левски прегази Рилски с 30 точки разлика

Левски прегази Рилски с 30 точки разлика

"Сините" се наложиха с 97:67 в отложен мач от шампионата на Националната баскетболна лига

Левски победи Рилски спортист в третия пореден двубой между двата тима само за седмица.

"Сините" се наложиха с 97:67 в отложен мач от шампионата на Националната баскетболна лига. Така софиянци си върнаха за загубата си в Самоков в четвъртфиналите на Еврохолд Балканската лига в четвъртък и затвърдиха предимството си след спечеления финал за купа България миналата седмица в Ямбол.

Гостите започнаха по-силно срещата и спечелиха първата четвърт. След това обаче възпитаниците на Константин Папазов "вдигнаха" и до края на мача доминираха на терена. В отсъствието на топ-реализатора на Левски Аарън Харпър, най-добър бе сънародникът му Доналд Коул, който вкара 27 точки. Капитанът Стефан Георгиев вкара 13 точки и овладя 11 борби за победата.

За Рилски спортист отново Александър Груев бе най-добър стрелец с 18 точки, като записа и 7 асистенции. По 12 точки добавиха Травис Питърсън и Роб Престън.