2. Баскетбол
  3. Левски победи Тунджа в интересен сблъсък при юношите

Левски победи Тунджа в интересен сблъсък при юношите

Отборът на Левски победи Тунджа Ямбол в последния сблъсък от петия кръг на А група за юноши до 18 години. Домакините от Ямбол започнаха много силно мача в зала „Диана”, но след почивката загубиха аванса си и „сините” успяха да грабнат победата в този интересен сблъсък, завършил с крайното 72-61, съобщи сайтът на победителите. След кръга Левски е еднолично на втората позиция в класирането с 4 победи и 1 загуба, а Тунджа разделя петото място с Евроинс Черно море с актив от 2 победи и 3 поражения.

За победителите най-добър беше Алекс Симеонов със своя дабъл дабъл от 25 точки и 11 борби, към който добави 3 „чадъра”. Мирослав Кетенлиев добави 14 точки, а Никола Гайдаджиев се включи с 10 и 9 борби.

За Тунджа Георги Събев записа 14 точки. С дабъл дабъл се отчете Васил Илиев – 11 точки и 11 борби. Младен Младенов добави 12 точки и 7 овладени топки.

В следващия шести кръг, който ще се изиграе утре, отново в зала „Диана”, Левски ще играе срещу Сити Юнивърсити в 12.45 на обяд. Тунджа Ямбол пък се изправя срещу лидера в класирането Лукойл Академик от 17.45 часа.