3. Левски победи Кавала и вече е лидер в топ 6 на Балканската лига

Левски победи Кавала и вече е лидер в топ 6 на Балканската лига

"Сините" победиха със 77:73 в Гърция, на практика се класираха за финалната четворка

Българският вицешампион Левски спечели гостуването си на Кавала (Гърция) и на практика си гарантира участие във финалната четворка на Балканската лига по баскетбол за мъже. "Сините" постигнаха втора победа в топ 6 на турнира, след като победиха Кавала със 77:73 (18:14, 15:17, 23:20, 21:22) точки. Левски стигна до успеха с тройка на Златин Георгиев три секунди преди края.

Българският тим е начело в класирането с 10 точки, пред Рилски спортист, Куманово и Кавала, които имат по 9 точки. След 7:7 в първите пет минути възпитаниците на Константин Папазов поведоха в резултата. Домакините стигнаха до обрат 31:29 секунди преди почивката, но след това за Левски точни бяха Чавдар Костов и Хрисимир Димитров.

В третата четвърт "сините" поведоха с 10 точки - 55:45, а пет минути преди сирената преднината на Левски достигна 11 точки - 69:58. Драмата настъпи с последните 1:40 минути, когато Кавала изравни - 70:70, а 55 секунди преди края отново имаше равенство в резултата - 72:72.

До края Марко Маринович вкара два наказателни удара, а Златин Георгиев бе точен от тройката три секунди преди сирената. За Левски Чавдар Костов бе най-резултатен с 22 точки. По 13 точки добавиха братята Стефан Георгиев и Златин Георгиев, а с 12 точки и 8 борби завърши Димитър Димитров. За Кавала по 15 точки реализираха Игор Милошевич и Киърън Ачара, а 14 точки вкара Дейвид Тейру.

В следващия си мач от турнира Левски е домакин на Теодо (Черна гора) на 6-ти март.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича