3. Левски победи Балкан в дербито на кръга

Левски победи Балкан в дербито на кръга

Черноморец и Спартак също бият в НБЛ

Левски победи Балкан Ботевград и записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха с 90:71 (19:17, 19:20, 31:18, 21:16) точки.

Първото полувреме завърши 38:37 за играчите на Левски, които значително подобриха играта си през третата и четвърта четвърт.

"Сините" спечелиха третата част с 31:18 и поведоха с 14 точки - 69:55, а в последните 10 минути увеличиха преднината си.

Марко Маринович за победителите записа 28 точки. 16 точки реализира Павел Иванов, а с 12 завърши Златин Георгиев.

За Балкан с 15 точки и 7 борби се отчете Иван Лилов.

В Ямбол домакините загубиха от Черноморец (Бургас) с 69:80 (19:22, 20:19, 12:24, 18:15) точки.

Константин Коев беше най-резултатен за победителите с 27 точки. Джеймс Тайлър се отличи с "дабъл-дабъл" - 26 точки и 16 борби.

За Ямбол Станислав Говедаров вкара 20 точки, а 16 точки добави Браян Ормън.

Воденият от Любомир Минчев отбор Теси България (20) загуби от гостуващия Спартак (Плевен) с 61:71 (18:18, 19:19, 8:16, 16:18) точки.

Денис Агре направи "дабъл-дабъл" за победителите - 22 точки и 13 борби, а Илия Станков реализира 14 точки.

За младежите с 12 точки се отличи Тенчо Тенчев, а Алекс Симеонов добави 10 точки и 11 борби.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича