3. Левски отупа шампиона Лукойл с 20 точки разлика

Левски отупа шампиона Лукойл с 20 точки разлика

Баскетболният тим на Левски разнищи шампиона на страната Лукойл Академик като гост с 92:72 точки и настигна „студентите” във временното подреждане на Националната баскетболна лига. Основна роля за успеха на „сините” изиграха най-резултатният в спортния комплекс на Правец Аарън Харпър и Златин Георгиев. За „студентите” силен мач направиха Уокър Ръсел и Айзък Уелс. Опитите им обаче не бяха достатъчни да превъзмогнат проблемите в нападение, които оставиха множество възможности за играчите на Левски в противниковата половина.

Първата част бе равностойна като нито един от тимовете не успя да изгради значителна преднина в рамките на 10-те игрови минути. Играчите на Тити Папазов дръпнаха с четири точки за 4:0, като в средата на четвъртината бяха изравнени, а в петата минута успяха да изравнят за 10:10 чрез Доналд Коул. Айзък Уелс и Бранко Миркович изведоха домакините до 22:20, но Асен Великов даде преднина от една точка на Левски с тройка в последната секунда.

Втората част протече по коренно различен начин. С тройка на Златин Георгиев „сините” започнаха да увеличават преднината си. Нова тройка на Аарън Харпър покачи резултата до 38:33 за гостите. Резултатът стана 51:41 за Левски секунди преди сигнала. С добра игра в защита и две точки реализирани от линията за нарушения Христо Николов изравни за 57:57. В последните четири минути от третата част обаче домакините не успяха да реализират повече точки, докато гостите отново върнаха актива си от осем точки, с който се оттеглиха на почивката в предишната част.

В последната част на терена имаше само един отбор. Златин Георгиев, Харпър и Фрейзър се разходиха през „студентите” и срещата завърши с резултат 92:72.

„Сините” удължават победния си ход в Националната баскетболна лига до седем срещи. Лукойл претърпя първа загуба от началото на сезона и с актив от 7 победи и 1 поражение, с 15 точки „студентите” делят първото място с Левски.

Аарън Харпър завърши двубоя с 23 точки, следван от Робърт Фрейзър с 15. За Лукойл най-резултатни бяха Айзък Уелс с 18 и Уокър Ръсел с 14.