3. Левски отново изненада шампиона – 101:86

Левски отново изненада шампиона – 101:86

"Сините" затвърдиха шампионските си амбиции с дубъл над ЛукОйл

Баскетболният Левски постигна втора грандиозна победа за този сезон над шампиона ЛукОйл Академик, след като го разби със 101:86 в мегадербито на 15-ия кръг на НБЛ. Срещата, която се игра в София, бе изключително оспорвана, но в крайна сметка хората на Константин Папазов успяха да надделеят над „студентите”. Двата тима вече са с равни показатели от по 12 победи и 3 загуби, но "сините" са лидери заради по-добрите си показатели в преките двубои.

Срещата започна много равностойно, като в началото двата тима се движеха кош за кош. „Студентите” бяха водени от македонския си лидер Перо Антич и успяха да спечелят първата четвърт с 27:22. През втората обаче домакините се активизираха, подкрепяни от невероятната си публика, и съумяха да я спечелят с 26:22. Така двата отбора се оттеглиха на почивка на полувремето при резултат 49:48 за шампионите.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на „сините”, които срещнаха трудности само в третата част. В нейното начало „студентите” започнаха малко по-добре и направиха разлика от седем точки в своя полза, но след това дойде времето на Левски. Домакините спечелиха третата част с 21:18, а в последната четвъртина буквално унижиха своя съперник, разбивайки го с 32:19.

Най-добър за победителите бе Арън Харпър, който завърши мача с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции. Веднага след него се нареди Стефан Георгиев, който записа 18 точки и 6 борби. За гостите от ЛукОйл пък най-резултатен бе Перо Антич, който се отчете с 28 точки и 8 борби. Славко Стефанович пък добави 26 точки, но те бяха крайно недостатъчни на „студентите”, за да постигнат победа.