3. Левски навакса 16 точки пасив за немсилим обрат срещу Лукойл - 75:74 (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Сините" биха с една точка и изравниха серията, титлата ще се реши в последен пети мач в понеделник

След истинска драма Левски победи Лукойл Академик със 75:74 (13:26, 18:14, 18:16, 26:18) и докара битката за титлата в баскетболния шампионат при мъжете до финален пети мач. „Сините” преодоляха пасив от цели 16 точки и в крайна сметка се добраха до победата в зала „Универсиада”, с което изравниха серията за 2:2. Титлата ще се реши в пети мач за първи път от 2000-та година насам.

Финалният пети мач ще се играе в Правец в понеделник (3 юни).

"Студените" направиха шеметен старт и бяха два пъти по-резултатни в първата четвърт - 13:26 и 13 точки аванс. Дистанцията стигна дори 16 точки, но Левски показа обаче отвърна на удара и намали преднината на Лукойл  като спечели втората четвъртина с 18:14. До почивката Лукойл водеше с 31:40.

"Сините" излязоха още по-мотивирани през второто полувреме и свалиха още 2 точки от разликата след 18:16 в третата четвърт.

Голямата драма дойде в самия край. Почти минута преди финалната сирена резултатът бе изравнен - 70:70.

В крайна сметка Левски изкочпи успеха със 75:74 и докара мача за титлата до решаващ пети мач след 2:2 в серията.

Центърът на Лукойл Академик Дарил Уоткинс завърши с 14 точки и 11 борби, а Боян Попович вкара 14.

За Левски най-добре се представи Марко Маринович, който вкара 22 точки, направи 9 асистенции и взе 5 борби. Чавдар Костов пък записа 19 точки.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)