3. Левски надигра ОКК Белград и излезе начело в групата си в Балканската лига

Левски надигра ОКК Белград и излезе начело в групата си в Балканската лига

Баскетболният тим на Левски записа пета победа в група „А” от първата фаза на Балканската лига. „Сините” надиграха основния си конкурент ОКК Белград с 92:84. Със сбор от 12 точки Левски оглави подредбата в групата си. Сръбският тим е втори със същия точков актив

Баскетболният тим на Левски записа пета победа в група „Б” от първата фаза на Балканската лига. „Сините” надиграха основния си конкурент ОКК Белград с 92:84. Със сбор от 12 точки Левски оглави подредбата в групата си. Сръбският тим е втори със същия точков актив.

Първата част на срещата започна с натиск на гостуващия тим и Левски се озова в ролята на догонващ. В края на 10-те минути след добри изяви на Асен Великов резултатът бе изравен при 21:21.

След втората четвърт Левски вече разполагаше с преднина от две точки при 43:41, отново благодарение на Асен Великов.  След полувремето Левски започна силно и в средата на третата част водеше със седем точки. Гостите от Сърбия успяха да изравнят до 60:60, но в заключителните секунди „сините” отново върнаха преднината си.

Последните 10 минути се оказаха повече от напрегнати. След четири точни наказателни изстрела на Великов Левски поведе с разлика от 11 точки при 87:76. Въпреки най-добрите опити на гостите да обърнат мача „сините” се оказаха по-силния тим и завършиха двубоя с 92:84.

Най-резултатен за тима на Тити Папазов бяха Аарън Харпър и Стефан Георгиев с по 21 точки. Асен Великов приключи мача с 11. За сърбите 22 реализира Корач.