2. Баскетбол
  3. Левски на финал в НБЛ

Левски на финал в НБЛ

Левски стигна финалите на Националната баскетболна лига. "Сините" победиха за трети път Балкан, този път като гост със 78:68, и с 3:0 в серията стигнаха до двубоите за титлата.

Утре от 18 часа Лукойл Академик излиза в трети двубой срещу Рилски спортист, като води в серията с 2:0.
Много силен мач изигра Аарън Харпър, който освен че вкара 31 точки, овладя 11 борби и бе номер 1 по асистенции за своя отбор с 4 завършващи подавания. Георги Чековски и Доналд Коул вкараха по 12 точки за успеха. За домакините Иван Лилов вкара 22 точки, а Йордан Бозов завърши с 12.

Възпитаниците на Константин Папазов започнаха по-сковано срещата и след 10 минути игра отстъпваха със 7 точки. След това обаче гостите се свестиха и съкратиха преднината на ботевградчани само на три точки преди почивката. Второто полувреме бе изцяло за софиянци, които в последната четвърт съсипаха съперниците си и им позволиха да вкарат едва 4 точки.