2. Баскетбол
  3. Левски мина леко през Спартак, изправя се срещу Балкан

Левски мина леко през Спартак, изправя се срещу Балкан

Тимът на Левски стигна без проблеми до полуфиналите в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ)

Тимът на Левски стигна без проблеми до полуфиналите в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), след като тази вечер в Плевен победи местния Спартак с 86:68.

В зала „Балканстрой" момчетата на Тити Папазов водеха през цялото време с двуцифрена разлика, след като след първата четвърт излязоха напред за 22:8, а след това на полувремето имаха аванс от 21 точки за 48:27.

Домакините намалиха разликата на 12 точки през третата четвърт, но в общи линии силите им стигнаха дотук.

Най-резултатен за Левски беше Арън Харпър с 34 точки, Доналд Коул добави 13, а Стефан Георгиев се отличи с 12 за успеха.

Никола Трайков направи силен мач за Спартак с 23 точки и 9 борби, Владимир Маринов добави 13, а Джо Кенърли завърши с 11 при поражението на Спартак.

Така "сините" спечелиха серията с 2-0 победи, като на полуфиналите ще имат за съперник Балкан (Ботевград).