3. Левски и Ямбол също с победи в НБЛ

Левски и Ямбол също с победи в НБЛ

Сините убедителни в Ямбол

Шампионът Лукойл Академик победи гостуващия Спартак Плевен с 87:80 в мач от 22-рия кръг на мъжкото баскетболно първенство.

Възпитаниците на Марин Докузовски записаха 20-ти успех за сезона и запазиха лидерската си позиция в класирането.

Домакините предрешиха двубоя още през първото полувреме, като почивката дойде при 60:30.

Отпускане в състава на Лукойл позволи на Спартак постепенно да намали пасива си и да стигне до 78:85 малко повече от минута преди края, но за повече гостите нямаха сили.

Божидар Аврамов беше най-полезен за шампионите с 18 точки. Павел Маринов, Бруно Шундов и Ламонт Мак завършиха с по 10 точки.

Росен Софрониев беше лидер за Спартак с 20 точки, а Тодор Тодоров се отличи със 17 точки и 7 борби.

Вторият в класирането Левски стигна до убедителен успех като гост на Ямбол със 78:59 и остана на 2 точки зад Лукойл.

Възпитаниците на Константин Папазов поеха рано контрола върху срещата и още до средата на втората част изградиха аванс от 36:21.

Домакините опитаха да стигнат до обрат и към края на третата част намалиха пасива си до 5 точки.
Фатална за Ямбол се оказа играта на отбора в последната четвърт, в която Левски направи серия от 18:2 точки и предреши нещата в своя полза.

За столичани най-полезен беше Маркъс Хол 20 точки 10 асистенции и 6 борби, а Димитър Ангелов добави 11 точки.

За Ямбол Станислав Говедаров вкара 14 точки, а Антони Гугино се отличи с 11 точки и 10 борби.

Балкан победи последния в класирането Черноморец с 89:74 като гост.

Домакините от Бургас играха добре през първата част, но още в първите минути на втората четвърт ботевградчани поеха контрола върху мача и до края доминираха.

Лидер за гостите беше Любомир Лилов с 18 точки.

За Черноморец, който допусна 20-то поражение за сезона, най-полезен беше Кирил Павловски с 18 точки и 8 борби.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича