2. Баскетбол
  3. Левски и Ямбол с победи в контроли

Левски и Ямбол с победи в контроли

Левски и Ямбол постигнаха победи в контролните си срещу съответно срещу Балкан и Черноморец днес.

Левски победи Балкан във втория контролен мач между двата отбора. „Сините” бяха гости на ботевградчани в зала „Балкан” и се наложиха над съперника си с 86:76. Преди три дни баскетболистите на Константин Папазов отново се наложиха над Балкан, а тогава разликата бе 14 точки. Следващият мач на „сините” е европейският шампион Панатинайкос в бенефиса на Георги Младенов. Срещата ще се играе на 28-ми септември в „Арена Армеец”.

Първата четвърт беше много интересна, а отборите бяха много равностойни и съвсем очаквано се стигна до равенство при 9-9, разказва bgbasket. След края на първата десетка пък Балкан водеше с точка – 15-14. Добра серия за гостите в началото на втората част ги изведе с 6-7 точки напред, а до края на първото полувреме те направиха аванса си 10 при 45-35.

След изключително равностойни минути в началото на второто полувреме разликата се запази, а до края на третата десетка ботевградчани успяха да се приближат на 3 точки от съперника при 63-56. Столичани обаче бързо си върнаха комфортния двуцифрен аванс и успяха да го запазят до самия край на срещата.

„Сините” смачкаха съперника си под коша, като овладяха с 13 борби повече от него – 39 срещу 26. И двата отбора извършиха голям брой грешки, но лошият процент на Балкан от тройката допринесе за разликата, тъй като отборът имаше 4 успешни от 25 стрелби отвъд дъгата.

Хрисимир Димитров бе най-резултатен за победителите със 17 точки, като добави и 4 борби. Страхотен дабъл дабъл от 16 точки и 17 борби записа Васил Евтимов, а 11 вкара Аарън Харпър.

За Балкан Любомир Лилов бе най-силен със своите 19 точки, 5 борби и 5 асистенции. Джош Кроуфърд се включи с 16 и 5 борби, а по 13 точки нанизаха Станимир Маринов и Дуейн Мортън.

Ямбол спечели първата си контролна среща в предсезонната подготовка. Тимът на Иван Чолаков победи Черноморец у дома с 82:56. Мачът се игра в зала "Диана" в Ямбол, а в сряда двата тима ще срещнат отново, но в Бургас.

Мачът започна равностойно и към края на първата част Ямбол успя да се откъсне и да поведе с 9 точки. През втората и третата домакините наложиха пълно надмощие и разликата скочи много до цели 36 точки. В последните десет минути бургазлии намалиха част от изоставането си. Двата отбора грешаха често, като домакините имаха 21 грешки срещу 28 за съперника.

Мартин Дурчев бе най-резултатен за успеха с 28 точки. Юлиян Радионов се отчете с 11 точки и 7 асистенции, а 10 точки отбеляза Златко Гоцевски.

Димитър Рошманов бе единственият с двуцифрен точков актив за гостите с 16. За тима пък дебют направиха новите попълнения Кирил Павловски, Деян Дунович и близнаците Милен и Тодор Захариеви.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича