3. Левски и Черно море трети в групите си от Балканската лига

Левски и Черно море трети в групите си от Балканската лига

Баскетболният Левски излезе на трето място в групата си от Балканската лига след успех с 91:79 точки снощи като гост на Спартак Плевен. „Сините” вече са с две победи от три мача, а плевенчани са с един успех до момента и заемат четвърта позиция. Лидер в тази група Б е сръбският ОКК Белград с три победи.

В следващия кръг на 2-ри декември Левски гостува на Стяуа в Букурещ, а Спартак Плевен играе с македонския Фени Индустри в Кавадарци.

В другата група А Черно море Варна е трети с една победа и две поражения, а Рилски спортист е пети, с победа и загуба, но и мач по-малко. Рилецо снощи надви варненци с 88:77 точки, а на 25-ти ноември трябва да изиграе отложения си двубой с Металац Валево. В четвъртия кръг на Балканската лига на 2-ри декември тимът от Самоков гостува на Ловчен, а Черно море приема Работнички Скопие във Варна. Лидер в тази група А е румънският Газ Метан Медиаш без поражение от три мача.

И четирите български тима в БИБЛ очакват поредните си срещи от Националната баскетболна лига в събота на 21-ви ноември. Левски е домакин на Ямбол от 18 часа в зала „Универсиада”, Черно море играе със Спартак Плевен от 18 часа в зала „Христо Борисов”, Рилски спортист посреща Черноморец от 18 часа в Арена Самоков, а Балкан е домакин на шампиона ЛукОйл Академик от 18 часа в Ботевград.