3. Левски губи от Панатинайкос на турнира в Родос

Левски губи от Панатинайкос на турнира в Родос

В най-престижната контрола за български отбор преди новия сезон носителят на Купата на страната Левски допусна очаквана и нормална загуба от бившия Европейски шампион Панатинайкос.

В най-престижната контрола за български отбор преди новия сезон носителят на Купата на страната Левски допусна очаквана и нормална загуба от бившия Европейски шампион Панатинайкос. В среща от приятелския турнир на гръцкия остров Родос „сините" бяха победени с 55-91 от „зелените". Утре от 17.30 часа Левски играе с домакина на турнира Колосос Родос в последната си среща на гръцка земя.

Панатинайкос започна мача силно и набързо поведе с 11-0. Едва тогава "сините" вкараха тройка и се разписаха в мача. И след това ПАО продължи да има двуцифрена преднина, но Левски вече се бе отърсил от лошото начало и разликата се движеше около 10 точки, като първата част завърши 18-7 за "зелените".

През втората "сините" падаха с 10 точки, но след това ПАО отбеляза 5 поред и поведе с 25-10. Тази разлика се запази до края на първото полувреме, като и двата тима се редуваха да бележат. Тройка на Ромен Сато в края на втората част фиксираха резултата на 39-23 след първите 20 минути.

В първите минути на третата част Левски се държеше добре на терена и изоставаше с 15 точки. Постепенно ПАО увеличи темпото и преднината на тима мина границата от 20 точки.До края на третата част тя стигна почти 30 точки, като "зелените" водеха с 66-37.

В началото на последната част преднината на гърците стигна до 33 точки и до края на мача бе в тези граници. ПАО водеше и контролираше срещата като поддържаше разликата. В крайна сметка грандът от Атина спечели с 36 точки разлика.

Най-резултатни за гърците с по 11 точки бяха Ромен Сато и Дрю Никълъс. Други трима - Миленко Тепич, Майк Батист и Костас Каймакоглу вкараха по 10.

За "сините" най-много отбеляза Арън Харпър - 20 точки, докато Доналд Коул отбеляза 10.