3. Левски би Балкан за трети път

Левски би Балкан за трети път

В дебюта на двамата нови сърби в тима на Левски, отборът постигна поредната си победа над Балкан за този сезон.

В дебюта на двамата нови сърби в тима на Левски, отборът постигна поредната си победа над Балкан за този сезон. Това бе трета среща между Левски и Балкан, а в него "сините" записаха нов успех с 90-79. Така Левски влиза в дербито с Лукойл Академик идната сряда минимум с една загуба повече и при успех ще задмине съперника на челната позиция в класирането на Националната лига. Победата беше шеста поредна и общо 16-а, като те имат и 3 загуби и са втори във временното класиране, само на една загуба след "студентите". Те играят утре у дома с Рилски спортист.

Първото полувреме бе равностойно като малко преди почивката Левски дръпна със 7 точки, но тройка на Йордан Бозов съкрати ралзиката до 45-41 след 20 минути игра. През третата четвърт този резултат се запази, но в последната десетка серия от 10-2 направи преднината им 16 точки и на практика мачът беше решен. В самия край Балкан намали, но не можа да промени изхода от този мач - краен резултат 90-79 в полза на Левски.

Много силен мач изигра Чавдар Костов, който не сбърка нито веднъж от зоната за три точки - 5 от 5 и от наказателната линия - 4 от 4 за общо 27 точки. Димитър Ангелов добави 13 точки, докато статистиката на новите не бе никак лоша. Младен Пантич игра 20 минути и вкара 10 точки, а Неманя Протич вкара 9 точки, овладя 5 борби и подаде 3 асистенции в първия си мач за Левски.

За Балкан 16 точки вкара Йордан Бозов, Атила Сантош и Станислав Славейков добавиха съответно 15 и 14 точки.

В следващия, междинен кръг на 20-и март (сряда) Левски гостува на Лукойл Академик в Правец в третото дерби за редовния сезон. До момента двата тима си размениха по една победа, а двубоят в Правец по всяка вероятност ще определят и кой отбор ще завърши на първо място в крайното класиране от редовния сезон.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича