3. Левски би Балкан в контрола

Левски би Балкан в контрола

Левски победи Балкан в контролна среща играна в Правец. "Сините" взеха победа с 99-95 в един интересен и резултатен двубой. И двамата треньори - съответно Петър Клечков и Константин Папазов дадоха възможност на всичките си играчи да влязат в игра, за да проверят тяхното състояние.

През първото полувреме срещата бе равностойна и на почивката софиянци имаха аванс от една точка, 51-52. Левски почна силно второто полувреме и до средата на третата част натрупа двуцифрена преднина при 63-53. До края на частта обаче ботевградчани се разиграха отново и намалиха на 5 точки, 72-77. Левски започна много силно и последната част и след серия от 12-0 дръпна със 17 точки разлика, 89-72, 6 минути преди края. Играчите на Балкан не се предаваха и успяха да намалят изоставането си, но за повече просто нямаше време.

Прави впечатление добрата стрелба и на двата тима от линията за три точки, след като тя бе изтеглена назад. Балканци стреляха 50 % или 12 успешни от 24 опита, докато Левски имаше 55 % при 11 вкарани от 20 опита. "Сините" обаче пропуснаха цели 13 наказателни удара от 27 опита, което можеше да направи мача за тях по-спокоен.

Топ реализаторът в България от миналия сезон Арън Харпър бе най-резултатен и в този мач и завърши с 29 точки. Капитанът на "сините" Стефан Георгиев добави 13 точки и 7 борби, а добро включване имаше и Павел Иванов, който се отчете с 10 точки.

За ботевградчани най-много вкара Джош Гонър - 21 точки. Георги Давидов завърши със 17, а Данчо Бозов добави 12.