3. Левски би Балкан с 13 точки и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия

Левски би Балкан с 13 точки и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия

Столичани се наложиха с 89:76 в зала "Универсиада" в София

Баскетболният тим на Левски направи много важна крачка към участие във финала на НБЛ, след като разби състава на Черно море с 89:76. Двубоят се игра в столичната зала „Универсиада” и бе първи полуфинален плейоф в тазгодишния сезон на НБЛ. Серията се играе до 3 от 5 победи, а вторият мач между тези два отбора ще се играе в сряда, 12-и май.

Срещата започна равностойно, но Левски натрупа преднина от няколко точки, която запази до края на частта. Столичани я спечелиха с 22:18, а на полувремето вече водеха с 39:33 след много оспорвана втора четвърт. Третата част също бе изключително напрегната и в нея двата отбора се движеха кош за кош през почти цялото време. В крайна сметка Левски спечели и нея с 22:20, а през последната четвърт стрелбата от тройката на столичани тръгна и те не оставиха никакви шансове на Балкан – 28:23.

Така Левски спечели срещу Балкан с 89:76 и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия. Следващият мач е в сряда, 12-и май, а серията се играе до 3 от 5 успеха.

Най-резултатен за победителите за пореден път бе Арън Харпър, който завърши мача с 25 точки, а Доналд Коул и Златин Георгиев прибавиха по 18 и 17. За тима от Ботевград най-добър бе Георги Давидов, който се отчете с 18 точки, а Данчо Бозов добави 13.