3. Хасково 2012 отстрани Левски и се класира за полуфиналните плейофи

Хасково 2012 отстрани Левски и се класира за полуфиналните плейофи

Баскетболистките на Елена Станкова победиха „сините” като гости с резултат 65-59

Хасково 2012 отстрани Левски на четвъртфинал в София. Баскетболистките на Елена Станкова победиха „сините” като гости с резултат 65-59 в третия, решителен мач от серията, който се игра в зала „Универсиада”.

Предишният мач между съперниците бе в Хасково, когато домакините победиха с 71-67. Така хасковлийки продължават към полуфиналите, където ще срещнат лидера в класирането от редовния сезон Нефтохимик 2010.

През първото полувреме най-голямата разлика в полза на който и да е от отборите беше 5 точки, след като те си размениха водачеството многократно. На почивката разликата беше минимална в полза на домакините – 31-30.

Левски води през цялата трета част, а в края й имаше преднина от 7 точки при 49-42. Серия от 15-2 в полза на гостите в първите минути на решителната част ги изведе напред при 57-53, а след игра кош за кош до последната минута малката разлика се запази. В края отборите си размениха наказателни удари, а гостите отпразнуваха победата си.

Николина Николич наниза 22 точки за победата на отбора си, а под коша властваха Анита Тейлане с 15 точки и Алма Ковачевич с 14.
Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)