3. Драма и нерви в Правец: Лукойл би Левски в последните секунди и изравни финалната серия

Третият мач от серията е на 29 май в столичната зала "Универсиада"

Шампионът Лукойл победи Левски с 86:83 точки и изравни резултата във финалната серията в българското мъжко баскетболно първенство на 1:1 победи.

Двата отбора изиграха мач, изпълнен с обрати и напрегнати моменти, а кулминацията настъпи в последните секунди, когато при по-малко от три секунди резултатът в Правец беше равен - 83:83. Тогава обаче Божидар Аврамов се нагърби да завърши последната атака на домакините. Направи го успешно и дори изпълни точно един наказателен удар, с което остави 0,9 секунди на „сините” за атака.

Първата четвърт бе равностойна, въпреки че "студентите" поведоха с 5:0. Домакините изиграха по-добри втори 10 минути и поведоха с 12 точки - 48:36 10 секунди преди почивката.

Третата четвърт бе изцяло за "сините", които направиха обрат и излязоха напред в резултата с 6 точки - 63:57, но с кош от центъра на Веселинов шампиониите изравниха - 63:63.

Четвъртата част започна с 11 поредни точки за Лукойл Академик, с които шампионите поведоха със 74:63. Междувременно, Марко Маринович напусна за пет нарушения, а Левски отбеляза първия си кош в тази четвърт след 4 минути игра - Протич вкара за 74:65. Въпреки това, баскетболистите на Констатин Папазов не се предадоха и изравниха при 83:83 с два наказателни удара на Димитър Ангелов.

След това кош и фаул реализира Божидар Аврамов за крайното 86:83. Веселин Веселинов, който вкара кош от центъра в края на третата част, беше най-резултатен за Лукойл Академик с 20 точки, а Брендън Хийт и Божидар Аврамов добавиха по 18 точки.
За Левски Димитър Ангелов се отличи с 22 точки и 9 борби, Младен Пантич добави 19 точки и 10 борби, а Чавдар Костов завърши с 11 точки.

След края на мача играчите на двата отбора се спречкаха, най-вероятно заради обидни думи към Томас Масамба от тима на Лукойл Академик.

Третият мач от серията е на 29 май от 20.00 часа в столичната зала "Универсиада". Играе се до три победи от пет мача.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)