2. Баскетбол
  3. Дамите на Монтана биха Левски на баскетбол (снимки)

Дамите на Монтана биха Левски на баскетбол (снимки)

Пред 400 зрители в зала „Младост” Монтана разби "сините" с 83:66

Пред 400 зрители в зала „Младост”  Монтана разгроми отбора на Левски с 83:66. Срещата бе от ХХVІ кръг на първенството на НБЛ-жени.

До почивката двубоят бе равностоен, след това домакините взеха инициативата и не я изпуснаха до края. Ефектна тройка на националката Катя Кордова две секунди преди края на третата част прекърши гостите. Баскетболистките на Монтана усетиха това и в заключителната четвърт натрупаха солидна преднина.

В 38-та мин. стана и най-голямата разлика в мача, когато центърът на домакините Милена Томова вкара за 83:61. Томоча и Кордова се отчетоха с по 19 точки за победителрките. Топ реализатор на мача с 22 точки стана Радостина Славова-Нанева. За отбора  на Левски Нели Пашева бе най-резултатна с 15 т. 12 точки добави Даниела Петева.

Срещата бе белязана и с една комична ситуация. През първото полувреме ст. треньорът на гостите Стефан Михайлов направи смяна, но Емилия Янчева остана в игра и столичанки се оказаха с шест състезателки на терена. Последва техническо нарушение за наставника на Левски.

Монтана – Левски 83:66 (16:18, 24:18, 22:16, 21:14)

Монтана: Катя Кордова 19, Милена Томава 19, Надя Симеонова 10, Радостина Славова-Нанева 22, Олена Самбурска 10 (Цветомила Петрова 2, Радмила Нешева 1, Камелия Михалкова, Ива Костова, Катрин Накова). Треньор: Славко Димитров.

Левски: Емилия Янчева 8, Шеръл Алън 4, Даниела Петева 12, Радослава Бъчварова 11, Христина Иванова 8 (Нели Пашева 15, Виктория Стойчева 3, Александра Кунчева 5). Треньор: Стефан Михайлов.
Съдии: Владимир Цеков, Орлин Николов.
Зала „Младост”-400 зрители.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича