2. Баскетбол
  3. Черно море потопи Левски насред София - 71:70 и се класира на финала

Черно море потопи Левски насред София - 71:70 и се класира на финала

Варненци разплакаха сините навръх 95-ата им годишнина

Черно море направи уникален обрат срещу Левски и успя да се класира на финала в държавното първенство, след като спечели със 71:70 петия решителен мач в серията, която обърна от 0:2.

Варненци загубиха първите два мача в София, взеха с много мъка третия мач, а днес изоставаха с 10 точки в 4-ата част в зала "Христо Ботев", но съумяха да направят феноменален обрат и да разплачат сините навръх 95-годишнината на клуба.

Двубоят започна отлично за Черно море, който поведе с 21:18 след първите 10 минути, като воденият от Тити Папазов тим поведе само веднъж през първата част. Към средата на втората част Левски успя да поведе с 27:23, а малко по-късно вече дръпна с 35:29. В минутите до почивката „моряците” намалиха на три точки (39:36) и всичко остана да се реши през оставащите 20 минути.

Те започнаха добре за сините, които успяха да поведат с цели 14 точки (60:50) след много добра игра на Стефан Георгиев , Станислав Славейков и литовецът Казлаускас. Това успокои прекалено много домакините и те помислиха, че са си свършили работата. Отпускането им бе използвано максимално добре от варненци, които вкараха 10 безответни точки. При 65:62 Кори Макинтош вкара от тройката и изравни резултата, а Радионов дори изведе Черно море с 67:65. След това Макинтош вкара нов кош за 65:69 за гостите, а два наказателни удара, реализирани от Славейков и тройка на Казлаускас отонов дадоха предимство на Левски за 70:69.

В последната си атака черноморци решиха да се доверят на Макинтош, който не можа да вкара, но Сашо Янев довкара топката в коша за 70:71. Невярващи на очите си сините опитаха удар на отчаянието, дело на Чарли Джоунс, но изстрелът бе слаб и чудото стана – Черно море се класира на финал срещу шампиона Лукойл Академик.