3. Баскетболният Левски падна от Фени

Баскетболният Левски падна от Фени

Първа загуба от началото на подготовката записа мъжкият отбор на Левски. Днес в зала "Универсиада" тимът бе надигран от македонския Фени Индустри с 67-85.

Първа загуба от началото на подготовката записа мъжкият отбор на Левски. Вчера в зала "Универсиада" тимът бе надигран от македонския Фени Индустри с 67-85.

Македонците взеха контрол над срещата още от първата част и дръпнаха в резултата. Те поддържаха една добра разлика в своя полза, а след първата част водеха с 23-15. Левски се доближи на 4 точки през втората част, но след серия от 9-0 македонците направиха разликата двуцифрена, 25-38. До края на полувремето тя остана в тези граници и то завърши с пасив от 10 точки за "сините", 35-45.

Първите 5 точки след почивката бяха за домакините, но след това последва нова серия  за Фени, след която резултатът в полза на македонците стана 60-43. До края на третата част левскарите все пак свалиха разликата и изоставаха с 54-63.

През последната част македонците не оставиха никакви шансове на Левски да стигне до обрат. Тя започна със 7 поредни точки за гостите, от което разликата стана 14 точки. До края Фени нямаше проблеми и спечели с 18 точки разлика, като в един момент дори водеше с 20.