3. Балкан с фалстарт за ФИБА Европа

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Отборът на Балкан (Ботевград) стартира с поражение от Билбао Баскет с 55:95 (16:27, 13:17, 17:18, 9:33) като гост в Испания в първия кръг от група J на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Домакините имаха предимство през цялото време, а българският отбор не поведе нито веднъж в двубоя. Билбао натрупа 11 точки аванс в края на първата четвърт - 27:16, а до почивката увеличи дистанцията до 15 точки при 44:29.

Баскетболистите, водени от треньора Васил Христов, намалиха разликата до 36:44 с точна стрелба на Андрей Иванов и серия от 7 безответни точки в началото на второто полувреме, но испанският състав не се стъписа от опитите на ботевградчани за обрат и отново се откъсна напред. Впоследствие Билбао увеличи преднината си над 10 точки и след 30 минути игра резултатът бе 62:46.

Билбао Баскет напълно контролираше мача до финалната сирена, а най-голямата разлика от 40 точки бе фиксирана с последния кош за 95:55.

Андрей Иванов завърши с 9 точки, 8 борби и 3 асистенции за тима от Ботевград, а по 8 точки отбелязаха Иван Гаврилович и Кори Рийвс.

За елитния испански Билбао най-резултатен с 19 точки бе Румен Домингес.

На 16 октомври Балкан ще посрещне в Ботевград отбора на Приевидза (Словакия), а след това на 23 октомври ще приеме грузинския Кутаиси 2010.

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже