3. Асеновец , Рилски спортист, Дунав и Левски ще спорят за медалите на ДП по баскетбол

Отборите на Асеновец (Асеновград), Рилски спортист (Самоков), Дунав (Русе) и Левски ще спорят за медалите на държавното първенство по баскетбол за момичета до 12 г. Срещите от финалния турнир се играят в монтанските зали “Младост” и “Огоста”.

В предварителните групи Асеновец и Дунав завършиха без загуба, Рилски спортист и Левски допуснаха по едно поражение. С две загуби домакините от Монтана се класираха на трето място в група “Б” и заедно с НСА, Черно море Одесос (Варна) и Росица (Поликрайще) ще спорят за местата от пето до осмо. София, Буба баскет, Доростол (Силистра) и Славия пък ще играят за разпределение на местата от 9 до 12. Финалите и официалното закриване на първенството са утре в зала “Младост”.