2. - Балкани
  3. БАТЕ с първи точки в Лига Европа - 2:1 над АЕК

БАТЕ с първи точки в Лига Европа - 2:1 над АЕК

Екзекуторът на Литекс, а преди година и на Левски – БАТЕ (Борисов) успя да победи на собствения си стадион гръцкия АЕК (Атина) с 2:1, записвайки първи точки в група „I” от тазгодишното издание на Лига Европа.

Гостите поведоха в 31-ата минута след точно реализирана дузпа от Бланко. В 51-ата Павлов изравни, а две минути по-късно Майсторович от състава на АЕК получи червен картон.

Играчите на Виктор Гончаренко бяха с човек повече около 40 минути и съумяха да стигнат до трите точки 5 минути преди края на редовните 90 минути.

В 85-ата минута Алумона направи 2:1 в полза на шампиона на Беларус.

В последната минута АЕК остана с 9 души на терена след нов червен картон, този път на Бланчи Арсе. Любопитното бе, че първият жълт картон на футболиста дойде в 87-ата минута.

След третите мачове в групата Евертън и Бенфика имат по 6 точки, а АЕК и БАТЕ (Борисов) са с по 3.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.