Минчев игра като титуляр при много инфарктен успех на Ризеспор

Българинът стартира за своя тим при победата над Истанбул ББ

Българският национал Мартин Минчев отново бе титуляр за своя Чайкур Ризеспор, който постигна важна победа с 3:2 в домакинството си на Истанбул Башакшехир от 14-ия кръг на турската Сюперлига.

С тази победа Чайкур събра 21 точки и излезе на 7-ото място във временното класиране, докато Истанбул ББ е 17-и с 12 точки в актива си.

Минчев остана на терена до 89-ата минута, когато бе сменен от Пинчи.

Иначе тимът от Истанбул поведе в резултата в 6-ата минута, когато се разписа полякът Кшищоф Пьонтек след подаване на Дениз Туруц.

Ризеспор стигна до пълен обрат още до 17-ата минута, като първо се разписа Ибрахим Олавойн в 12-ата минута след асистенция на Джонджо Шелви, а 5 минути след това се разписа Дал Варесанович.

В добавеното време на първата част гостите на свой ред изравниха. След подаване на Туруц, топката стигна до Жером Опоку, който я прати в мрежата на Гьокхан Акан – 2:2.

Във втората минута на добавеното време на срещата домакините стигнаха до победен гол, като в герой за тях се превърна Олавойн, който се разписа след добро подаване на Бенхур Кесер.