Гьозтепе на Мъри размаза градския противник Алтай в дербито на Измир (ВИДЕО)

Воденият от българина тим спечели с 4:0

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе абсолютно безапелационно победи Алтай с 4:0 в дербито на Измир от 21-вия кръг на турската Първа лига. Стадион „Гюрсел Аксел“ бе абсолютно препълнен, като на трибуните имаше близо 20 000 фенове на „Гьоз-Гьоз“.

През първото полувреме Гьозтепе имаше тотално превъзходство и отправи цели 13 удара, от които два бяха точни, срещу нито един за Алтай. В 40-ата минута реферът свири дузпа за домакините, но след преразглеждане на ВАР отмени решението си.

В добавеното време на първата част Гьозтепе излезе напред в резултата. След изпълнение на ъглов удар Таха Алтъкардеш свали за Ялчън Каян, който бе забравен на 2 метра от голлинията и безпроблемно отбеляза за 1:0.

В 58-ата минута домакините отбелязаха и второ попадение. Ахмед Йълдъз получи дълго подаване, след което бе дублиран от Исмаил Кьойбашъ, който продължи топката за Ялчън Каян, а той с хубав удар отбеляза втория си гол в мача – 2:0.

В 66-ата минута гол на резервата Билал Месауди не бе признат заради засада. Седем минути след това Месауди все пак покачи на 3:0 в полза на Гьозтепе, след като получи топката от Джелил Юксел, премина през няколко бранители на Алтай и прати топката в мрежата за 3:0.

Дълбоко в добавеното време още едно попадение на Гьозтепе не бе признато, а негов автор бе Кенет Обина Мама, който бе в нередовна позиция. В петата добавена минута Таха Алтъкардеш направи отличен индивидуален пробив и завърши с хубав удар по земя от границата на наказателното поле към левия ъгъл, оформяйки крайното 4:0.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита (ВИДЕО)