Енерги и Херта със загуби в Бундеслигата

Домовчийски с 13 минути игра, а Рангелов и Ангелов извън групата за Енерги

Вердер разби Херта с 5:1 на своя "Везерщадион" с 5:1 в мач от единайстия кръг на немската Бундеслига. Българинът Валери Домовчийски влезе в игра в 79-ата минута на мястото на Максимилиан Нику, но не можа да помогне на своя тим.

Домакините от Бремен започнаха много активно мача и след опасна атака Гойко Кацар от гостите си отбеляза автогол. В 20-ата минута Диего удвои резултата, а в 42-ата минута Маркус Розенберг добави още едно попадение за 3:0 преди двата тима да излезат в почивка. През второто полувреме Вердер отново бе пълен господар на терена и в 60-ата минута Пизаро вкара за 4:0. Гостите успяха да се доберат до едно попадение, което бе дело на Сисеро, който направи 1:4 в 68-ата минута, а в 85-ата минута Клаудио Писаро оформи крайното 5:1.

Другият "български тим' Енерги загуби от Шалке с 0:2. В състава на домакините липсваха българите Димитър Рангелов и Станислав Ангелов. Котбусци успяха да удържат миньорите в по-голяма част от мача, но в последните 10-тина минути капитулираха и допуснаха две попадения, които бяха дело на Вестерман в 80-ата минута и Джеферсън Фарфан в 90-ата минута от дузпа. Гостите от Шалке играха с човек по-малко, след като в 53-ата минута Енгелаар получи червен картон.

След този мач Херта заема 5-ото място в класирането с 18 точки, а Енерги се намира на последното 18-то място с 6 точки.