Петров с едно полувреме игра при победата на Астън Вила над Блекбърн с 3:2

Българският национал Стилиян Петров игра едно полувреме при победата на Астън Вила над Блекбърн Роувърс с 3:2 в среща от 10-ия кръг на английската Висша лига. Петров започна като титуляр, но бе заменен на почивката от Мартин О’Нийл, като на терена се появи Джон Карю.

Двубоят започна равностойно, а резултатът бе открит от гостите в 30-ата минута, когато Стивън Уорнък получи пас от Бени МакКарти и направи безпомощен Брад Фридел. В даденото от съдията продължение Люк Йънг успя да изравни след пас на Мартин Лаурсен. В 60-ата минута Гарет Бари даде преднина на Вила след отлична атака на Ашли Йънг и Джеймс Милнър. Стигна се до 3:1 в 86-ата минута, а автор на попадението бе Гейбриъл Агбонлахор, отново след отлично действие на Йънг.

Крайният резултат на „Вила Парк” оформи Брет Емертон във втората минута на даденото продължение, след невероятно изпълнен пряк свободен удар. Вила отново е в челото на класирането с 20 точки, а тимът на Пол Инс Блекбърн е с 12.