Много шум за нищо! Манчестър Сити и Арсенал завъртяха скучно 0:0 (ВИДЕО)

Двата тима не се победиха

Най-доброто от гледната точка на Ливърпул се случи. Манчестър Сити и Арсенал не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 0:0 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

Дългоочакваният сблъсък не оправда високите очаквания на феновете. Двата отбора не успяха да си вкарат и прибавиха по точка към активите си. Това е добре дошло за мърсисайдци, които по-рано днес победиха Брайтън с 2:1 и излязоха начело във Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп е с 67 точки, Арсенал с 65, а Ман Сити с 64.

„Гражданите“ владееха много повече топката, но така и не успяха да вкарат. Лондончани също имаха своите шансове, от които не се възползваха.

Мачът започна с териториален натиск на домакините, който обаче не доведе до сериозни опасности за вратата на Давид Рая.

В 7-ата минута „артилеристите“ отправиха първия удар по посока една от двете врати. Бенджамин Уайт проби отдясно и центрира. Мануел Аканджи не внимаваше и позволи на Габриел Жезус да овладее на гърди. Неговият удар обаче премина покрай вратата на Щефан Ортега.

Четвърт час след началото Нейтън Аке надигра Габриел Магаляеш във въздуха при изпълнение на ъглов удар. Топката срещна тялото на Рая и не попадна в мрежата на лондончани.

Половин час след началото гостите разгърнаха стойностна атака. Мартин Йодегор и Бен Уайт комбинираха. Последва центриране на далечната греда. Жезус овладя, направи финт и стреля по земя – покрай вратата на Ортега.

До края липсваха нови сериозни положения пред двете врати и първото полувреме приключи при резултат 0:0.

В началото на второто полувреме футболистите на Хосеп Гуардиола разиграха добре. Матео Ковачич получи шанс да стреля, от който се възползва. Топката премина много близо покрай лявата греда на Рая.

В 52-рата минута Букайо Сака беше изведен от Йодегор в наказателното поле. Английският национал пусна успореден на голлинията пас. Габриел Жезус се размина с топката и не успя да я вкара на празна врата.

В заключителните минути от редовното време „гражданите“ опитаха натиск. Те се настаниха в половината на противника. Защитата на гостите обаче стоеше стабилно и не принуждаваше своя вратар Рая да прави спасявания.