И „чуковете” удариха Манчестър Сити, Божинов с 2 минути игра

Отборът на Уест Хем успя да постигне минимална победа с 1:0 над Манчестър Сити при домакинството си от 27-ия кръг на английската Висша лига. Джак Колинсън се превърна в герой за домакините, а в игра за Сити влезе българският национал Валери Божинов, който записа първите си минути след 6-месечно отсъствие заради контузия.

Срещата започна с лек превес за гостите, които можеха да поведат в резултата още в 14-ата минута. Компани стреля опасно от дъгата, топката бе отклонена с пета от Робиньо, но Робърт Грийн спаси великолепно. Уест Хем отговори само минута по-късно. Давид Ди Микеле се освободи хубаво в наказателното поле и стреля технично с десния крак, но топката попадна право в ръцете на Шей Гивън. В 22-та минута пред Манчестър Сити и Робиньо се откри нова страхотна възможност. Белами проби добре отляво пусна топката в наказателното поле, тя стигна до Робиньо, който от малкия пеналт не успя да уцеи вратата.  След 3 минути дебютантът в редиците на Уест Хем Радослав Ковач стреля опасно с глава след изпълнение на ъглов удар, но топката премина над напречната греда. Малко по-късно Колинсън пробва удар от границата на наказателното поле, но Гивън отново спаси. В 33-та минута Давид Ди Микеле отново опита техничен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря на гостите.

През втората част двата отбора предложиха страхотна битка, но не успяха да създадат по-опасни положения. Стигна се обаче до 70-ата минута, когато „чуковете” все пак успяха да открият резултата. Резервата Савио Н’Сереко навлезе в наказателното поле, стреля силно, Гивън спаси, но топката попадна в младия Колинсън, който с прехвърлящ удар добави коженото кълбо в мрежата на Манчестър Сити за 1:0. Само 4 минути по-късно гостите можеха да възстановят равенството. Фелипе Кайседо излезе сам срещу вратаря, стреля силно, но ударът му срещна външната страна на мрежата. Само 3 минути по-късно отново Кайседо можеше да отбележи, но този път ударът на нападателя премина над вратата. Две минути преди края на срещата след 6-месечно отсъствие в игра се появи българинът Валери Божинов, но и той не помогна на Сити. В последната минута на мача Елано стреля опасно от пряк свободен удар, но топката се отклони в гредата и излезе в ъглов удар. Гостите така и не успяха да изравнят и резултатът остана непроменен.

След тази победа Уест Хем вече е 7-и с актив от 36 точки, докато Манчестър Сити се смъкна на 11-а позиция с 32 точки в своя актив.

Уест Хем – Манчестър Сити 1:0

1:0 Колинсън 70