И Божинов не помогна на Сити да измъкне точка на "Стамфорд Бридж"

Челси спечели дербито срещу Манчестър Сити с 1:0 и се изравни по точки с Ливърпул на второто място в Премиършип. През цялата среща Челси доминираше на терена, като „сините” изпуснаха една дузина чисти голови положения. Девет минути преди края на срещата в игра за Сити се появи българският нападател Валери Божинов, който замени бразилската звезда на „гражданите” Робиньо.

Челси спечели дербито срещу Манчестър Сити с минималното 1:0 и се изравни по точки с Ливърпул на второто място в Премиършип. През цялата среща Челси доминираше на терена, като „сините” изпуснаха една дузина чисти голови положения. Девет минути преди края на мача в игра за Сити се появи българският нападател Валери Божинов, който замени бразилската звезда на „гражданите” Робиньо. Той отправи един опасен удар, като при него получи лека травма, която обаче не му попречи да продължи.

Срещата започна с тотален натиск на домакините, които искаха още в началните минути да отбележат гол. В 15-ата минута след центриране от корнер Карвальо стреля опасно с глава, но топката мина покрай вратата.

В 18-ата минута Челси поведе с гол от нищото, чрез завърналия се в игра след контузия Микел Есиен. Франк Лампард подаде на Есиен от фаул, той малко щастливо уцели топката от движение и тя изненада вратаря на гостите Шей Гивън.

Чак в 24-ата минута Сити имаха шанс да отбележат гол, но удар на Кайседо мина близо до вратата на Чех. Осем минути по-късно Онуоха събори Анелка в наказателното поле на гостите, но реферът Райли не отсъди дузпа в полза на „сините”.

В 37-ата минута Челси направи много хубава комбинация след като Дрогба пусна с пета към Балак, който от дузпата стреля на сантиметри покрай левия страничен стълб. В ответната атака Сити можеха да изравнят резултата, но удар на Робиньо бе избит от голлинията.

Второто полувреме започна с атака на Челси, като Дрогба влезе в наказателното поле, но точно преди да стреля Дън със самопожертвователен шпагат изби. В следващата атака Анелка стреля от дъгата, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата. Минута след това Босингва изведе Дрогба сам срещу Гивън, но ударът на нападателят от Кот д’Ивоар попадна право в тялото на стража на гостите.

В 63-ата минута Дрогба подаде на Белети, който стреля с левия крак, но ударът му срещна страничната греда. В 80-ата минута Балак засече с глава центриране на Лампард, но ударът му бе блокиран от защитата на „гражданите”.

В 83-ата минута Божинов стреля от воле, но Петър Чех бе заел добра позиция и улови топката. Няколко минути по-късно Анелка намери включилият се отляво Малуда, който стреля покрай дясната греда. В следващата атака отново френският национал се озова на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му бе избит от Дън от голлинията. До края на мача Челси на няколко пъти можеше да вкара втори го, но в крайна сметка се задоволи с минимална победа и записа девети мач без загуба във всички турнири.

Така след тази победа „сините” събраха 61 точки и вече са само на четири зад лидера Манчестър Юнайтед. Сити остава на 10-ата позиция с 35 точки.