2. - Англия
  3. Хеттрик на Адебайор качи Сити на върха в група „А” (видео)

Хеттрик на Адебайор качи Сити на върха в група „А” (видео)

Юве записа трето поредно реми в Залцбург

Тогоанският нападател Емануел Адебайор вкара два гола за 12 минути, а впоследствие добави и още един, за домакинския успех на Манчестър Сити с 3:1 над Лех Познан в мач от третия кръг на турнира Лига Европа.

Бившият стрелец на Арсенал откри резултата на „Ийстландс” със своето първо попадение за клуба през сезона още в 13-ата минута на срещата, след като бе изведен от Патрик Виейра и след хубав финт заби неспасяемо топката във вратата на гостите.

След като откри головата си сметка за „гражданите”, Адебайор побърза да вкара и второто си попадение от началото на кампанията. Той стори това 12 минути след първия си гол, възползвайки се от центриране на новото испанско попълнение Давид Силва и оставен сам в наказателното поле преодоля, този път с глава, за втори път стража на Лех Йасмин Буриц.

Така Сити се оттегли на почивката с два гола аванс, но малко след подновяването на играта за второто полувреме Джолиън Лескът сгреши, за да се стигне до попадение на Джоел Тшибамба, с което Лех намали резултата до 1:2.

Домакините обаче не позволиха да се стигне до изненада и за поведоха с 3:1, благодарение на третото попадение в двубоя на Емануел Адебайор и втората асистенция в мача за Давид Силва.

Няколко минути по-късно резултатът можеше да стане разгромен, ако удар на Адам Джонсън не бе срещнал сглобката на вратата. Английският национал преодоля отлично двама бранители на гостите и с техничен изстрел прати кълбото зад стража на Лех, но нямаше късмет.

След своята втора победа Манчестър Сити оглави подреждането в група „А” на Лига Европа със 7 точки, оставяйки днешните си съперници от Лех Познан на втора позиция с три по-малко.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Забалета (’85 Уейн Бридж), Шон-Райт Филипс (’78 Жо), Адебайор, Джонсън, Лескът, Силва (’75 Яя Туре), Виейра, Де Йонг, Бойота;

Лех Познан: Буриц, Арболеда (’70 Джурджевич), Вилк (’56 Щилич), Кривец, Дригас, Пешко, Босацки, Чибамба, Иняч (’56 Рудневс), Кикут, Енрике;

По същото време се игра срещата между другите два отбора в потока – Ред Бул Залцбург и Ювентус, завършила при резултат 1:1.

Гостите от Торино се оказаха в ролята на догонващи в резултата малко след изтичането на първия половин час игра, като точен за домакините бе Душан Свенто, но все пак успяха да стигнат до ремито в двубоя.

Третото поредно равенство на Юве в групите бе донесено от неспиращия да бележи сърбин Милош Красич, разписал се за пореден път с екипа на „Старата госпожа” в 47-ата минута.