Бербатов с две асистенции за Манчестър Юнайтед при 4:3 срещу Хъл, Арсенал с нова издънка

Юнайтед на крачка от резил в края на мача

Димитър Бербатов направи добър мач за Манчестър Юнайтед при победата над Хъл Сити с 4:3. "Червените дяволи” започнаха вихрено мача и още в 3-ата минута откриха резултата. След подаване на Бербатов топката попадна в Кристиано Роналдо, който се обърна, шутира и след удар в гредата, топката се оплете в мрежата.

Въпреки надмощието на Юнайтед, в 23-ата минута Хъл Сити изненадващо изравни. След центриране от пряк свободен удар Даниел Козин отклони топката в мрежата зад Ван дер Саар.

Веднага след гола Манчестър започна да търси ново попадение. В 29-ата минута след подаване на Бербатов Майкъл Карик отбеляза второто попадение след невероятен удар от границата на наказателното поле.

В края на полувремето Кристиано Роналдо отбеляза ново попадение. След центриране от ъглов удар в 44-та минута Роналдо засече топката и я прати за трети път във врата на Хъл.

Домакините започнаха силно второто полувреме и в 57-ата минута Видич засече центриране на Рууни от корнер и направи резултата 4:1. След това попадение момчетата на сър Алекс Фъргюсън бяха на крачка от резил, след като тотално подцениха своя съперник и получиха два гола във вратата. В 80-ата минута Рио Фърдинанд фаулира сенегелеца Менди в пеналта и той успя да реализира отсъдената дузпа, за да намали на 4:2. В 82-ата минута бразилската звезда на Хъл Джеовани вкара за 3:4, след като мушна топката в левия ъгъл на Ван Дер Саар.

В друг мач от Висшата лига Арсенал записа поредната си издънка, като този път загуби от Стоук Сити, като гост с 1:2. Момчетата на Арсен Венгер разочароваха с представянето си и изнесаха поредната слаба продукция за този сезон.

В 11-ата минута на мача, след изпълнение на тъч от Рори Делап ямаецът Рикардо Фулър бе най-съобразителен и прати топката в мрежата на Алмуния. В ситуацията грешка направи Коло Туре, който не се намеси по най-добрия начин в ситуацията. В 74-ата минута на мача Олофиняна получи топката от Рори Делаб, завъртя се и вкара за 2:0. В 92-ата минута Гаел Клиши намали на  2:1, но времето не стигна на "топчиите" да стигнат до нещо повече от почетно попадение.

След изиграните срещи Манчестър Юнайтед е на трето място в класирането с 21 точки, Хъл е на 6-то място с 20 точки, Стоук е на 12-то място с 13 точки, а Арсенал заема 4-ото място с 20 точки.
По шампионски: Сити на победа от историческа титла (ВИДЕО)

Холанд вкара 2 гола на Тотнъм и прати Вила в ШЛ

Трагичният Юнайтед е опасен за „топчиите“

Логиката казва, че Арсенал трябва да унищожи съперника, но футболът може да изненадва

Какъв обрат! Челси спечели срещу Нотингам след голяма драма (ВИДЕО)