2. - "А" група
  3. "Златни" български резерви отсрамиха чужденците на Ботев срещу Локомотив (Мз) 2:2

Иван Караманов и Илиян Йорданов носят точка на Ботев срещу Локо (Мз)

Две „златни” български резерви отсрамиха чуждестранния контингент от футболисти в Ботев. Иван Караманов и Илиян Йорданов донесоха точка на „канарчетата” при гостуването им срещу Локомотив в Мездра. Срещата завърши 2:2, след като домакините изпуснаха преднина от два гола. Реферът Николай Йорданов отсъди по една дузпа и за двата отбора, а попаденията за Локомотив отбелязаха Страти Илиев и Исмаил Иса.

Гостите от Пловдив първи достигнаха до опасна ситуация пред противниковата врата. Ребека получи добър извеждащ пас, след което намери Дзанолети. Полузащитникът опита да прехвърли технично стража на Локомотив, но топката прелетя над вратата. След това „железничарите” установиха контрол върху срещата и почти мигновено отвърнаха с не по-малко чист пропуск пред Бриньоли.

Майкъл Тевия стреля силно от границата на наказателното поле. С изключителна намеса от гол линията французинът Густав успя да блокира влитащото във вратата кълбо. В 11-ата минута Локомотив поведе в резултата след точно изпълнена дузпа на капитана Страти Илиев. В оставащото време до края на първата част играчите на Локомотив не допуснаха футболистите на „канарчетата” в близост до вратата си, но и те самите не успяха да се възползват максимално от преимуществото си на терена.

В 40-ата минута все пак Локомотив реализира и втори гол. Преотстъпеният от Левски Исмаил Иса удвои предината с удар от непосредствена близост след центриране от корнер. На почивката наставникът на Ботев Енрико Пичоне предприе една смяна, като в игра се появи Иван Караманов на мястото на Алешандре Сердейра. Рокадата се оказа ползотворна, след като капитанът на „канарчетата” Иван Караманов намали разликата до 2:1 в 54-ата минута. Полузащитникът се възползва от меле в отбраната на Локомотив и с левия крак се разписа във вратата на Христо Иванов.

След известно време на затишие в 78-ата минута реферът Йорданов за втори път в срещата посочи към бялата точка. Този път нарушението бе отсъдено в полза на гостите. Зад топката застана Емануеле Морини. Той не успя да се разпише от наказателния удар, след като стражът Христо Иванов изби, но при добавката точен бе Илиян Йорданов, който се бе появил в игра едва четири минути по-късно. Това бе седма дузпа, която е отсъждана срещу тима на Локомотив от началото на сезона.

До края на срещата играта от страна и на двата тима позагрубя, което принуди Николай Йорданов да охлажда страстите с жълти картони. Пет предупреждения към играчите бяха отправени само в последните 10 минути. Морини създаде последната голова възможност в четвъртата минута от извънредното време. Негов удар премина на сантиметри встрани от дясната греда на Локомотив. Резултатът остана непроменен. Двама от българските футболисти на Ботев донесоха ценна точка при гостуването в Мездра – 2:2.