2. - "А" група
  3. Сливен изпусна Монтана на „Хаджи Димитър” – 1:1

Сливен изпусна Монтана на „Хаджи Димитър” – 1:1

Ямуков изведе "воеводите" напред, а крайното 1:1 оформи Чипилов

Отборите на Сливен и Монтана не успяха да се победят в мача помежду си от 12-ия кръг на „А” група, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър”, а „воеводите” не можаха да направят подарък за рождения ден на наставника си Дуци Симонович, който си бе пожелал само успех срещу тима на Атанас Джамбазки.

Двубоят започна малко мудно, а първият удар към една от двете врати дойде в 12-ата минута, когато Ямуков засече топката с глава след корнер, но тя премина високо над напречната греда на гостите. 6 минути по-късно пред „воеводите” се откри страхотен шанс, след като Миранда изведе Диян Христов на ъгъла на малкото наказателно поле, но ударът на втория не намери очертанията на вратата на Монтана.

По-добрата игра на Сливен продължи и в 22-ата минута Филипов опита късмета си от дистанция, но ударът му бе слаб и не затрудни Иванов.

Така се стигна до 37-ата минута, когато „воеводите” все пак стигнаха до така ценното попадение. Тогава Василев навлезе в наказателното поле отляво, подаде за Христов, който отклони към далечната греда, където Ямуков засече с глава и откри резултата – 1:0.

Веднага след този гол отборът на Монтана се активизира и в 42-ата минута Мирослав Иванов изпълни перфектно фаул, ала Караманов се разтегна максимално и спаси. 180 секунди по-късно Миро Иванов центрира добре в наказателното поле, където Чипилов изскочи от задна позиция и с глава възстанови равенството – 1:1.

Второто полувреме започна много динамично и в 51-ата минута Чипилов стреля опасно, но Караманов изби в корнер. 120 секунди по-късно Ямуков шутира от движение след пас на Василев, ала топката не намери очертанията на вратата на Иванов. В следващата атака самият Василев опита късмета си, но и неговият изстрел излезе в аут.

Атаките към двете врати продължаваха и в 61-ата минута Миро Иванов шутира от дистанция, кълбото рикошира в тяло на бранител на домакините и попадна в ръцете на Караманов. 2 минути по-късно Диян Христов стреля от дистанция, но топката прелетя над напречната греда. В 67-ата минута пък Василев отново пробва да изненада Христо Иванов, ала пак в аут.

След това положение гостите се прибраха и започнаха да опитват да накъсват играта. В 84-ата минута Венци Христов шутира от дистанция, ала Караманов спаси. В ответната атака кълбото попадна в Коконов, който стреля силно, но топката срещна напречната греда.

До края на двубоя домакините опитаха да стигнат до крайния успех, но играчите на Монтана се бяха групирали добре в половината си и не позволиха да допуснат нов гол в мрежата си.

След равенството гостите се намират на 9-о място във временното класиране с актив от 16 точки. Отборът на Сливен пък остава 13-и с 10 спечелени точки.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое