2. - "А" група
  3. Славия отмъкна точка от Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия отмъкна точка от Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Галин Иванов ознаменува с гол своя мач №150 в елита, „белите” треперят в края за 1:1

Литекс спря серията си от 4 поредни победи над Славия вкъщи и отстъпи лидерската позиция в класирането след равенство 1:1 в мач от осмия кръг на „А” група.

Първото полувреме на срещата в Ловеч протече почти изцяло под диктовката на домакините, но вратарят на гостите Георги Петков на няколко пъти се намеси решително, докато малкото атаки на „белите” изглеждаха доста опасни.

Именно при една такава възпитаниците на Асен Букарев успяха, макар и малко изненадващо на фона на развитието на мача, да открият резултата.

В 28-ата минута Георги Пашов изведе от центъра на терена включилия се от дясно Галин Иванов и той пробяга с топка в крака половината игрище. Впоследствие халфът стигна до границата на вратарското поле, откъдето стреля в обратния на останалия статичен вратар на домакините ъгъл и ознаменува своя мач номер 150 в елита с гол – 1:0.

Литекс се опита да отговори мигновено с опасен удар на Юрген Джазула, ала Георги Петков отново бе на своя пост.

След това „белите” се опитаха да накъсат играта и успяха, макар и с цената на два жълти картона, а точно преди почивката капитанът на „оранжевите” Джамал Берберович се контузи и бе заменен от Симеон Славчев.

След паузата Литекс засили своя натиск и напълно заслужено успя да стигне до изравняване на резултата.

Това стана в 60-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира към един от най-силните на терена в срещата - Армандо Ваюши, а албанецът отблизо промуши топката от воле в мрежата на Георги Петков – 1:1.

След попадението натискът на „оранжевите” ставаше все по-силен, но Славия удържа резултата със спокойна игра в защита и в крайна сметка си тръгна с точката от Ловеч, макар че в четвъртата минута от продължението имаше и голяма доза късмет.

Тогава Джордан получи топката на границата на наказателното поле, обърна се и стреля, след което Гошо Петков отби кълбото, то срещна страничната греда и се върна в ръцете му.

Така Литекс загуби първата позиция в класирането и остана на второ място с 16 точки, на една от новия лидер Ботев (Пловдив), докато Славия вече има 9 в своя актив след 8 изиграни мача.