2. - "А" група
  3. Славия нанесе втора загуба на Пирин (ГД) и продължи добрата си серия

Славия нанесе втора загуба на Пирин (ГД) и продължи добрата си серия

Белите бият с 3:0 на тежкия терен в Гоце Делчев

Славия продължи добрата си серия, след като постигна втора поредна победа и трета от последните си четири мача. „Белите” надиграха с класическото 3:0 Пирин (Гоце Делчев) като гост. Това е най-тежкото поражение за неврокопчани, откакто са в „А” група. В третия кръг те загубиха с 0:2 от Лудогорец също на своя стадион. Днес те се подведоха по играта на Славия и не издържаха физически през второто полувреме, когато паднаха всички попадения за гостите, дело на Златинов, Желев и Златков.

Двубоят се игра на изключително тежък терен заради падналия дъжд в Гоце Делчев преди първия съдийски сигнал. Въпреки това двата отбора си спретнаха здрав сблъсък, като положенията пред двете врати се редуваха.

Още в 1-ата минута шут на Алба рикошира и мина в опасна близост до вратата на Гошо Петков. В 10-ата минута пък вратарят на Славия увисна при центриране от корнер, но Драги Коцев не успя да се възползва от ситуацията.

В 14-ата минута Славия създаде може би най-опасното си положение преди почивката. Здравко Лазаров премина Фиданин и центрира успоредно на голлинията за Петър Димитров, но Абдиков успя да изпревари крилото на гостите, за да улови.

Гостите от София продължиха да натискат и шут на Електричката от свободен удар профуча страховито над напречната греда в 18-ата минута.

В 23-ата минута Гуцев засече в мелето центриране от корнер, ала не успя да намери мрежата, а малко по-късно Гошо Петков извади удар на Пиргов.

Постепенно темпото намаля, а Славия бе отборът, който отново пое инициативата. Пет минути преди почивката отново Абдиков предотврати гол в своята врата.

С подновяването на играта Славия откри резултата. Пирин се поведе по играта на белите с много единоборства и накъсване на играта и логично по-здравият физически отбор надделя. При изпълнение на ъглов удар домакините не успяха да изчистят добре топката, тя попадна във Владислав Златинов, който от точката за изпълнение на дузпа стреля в дясната греда и попадна в мрежата за 1:0.

Доминацията на белите продължи. Вторият гол се печеше, след като при няколко поредни изпълнения на ъглови удари домакините едва се отърваха. Неврокопчани обаче се пропукаха за втори път в 62-ата минута, когато опитният Живко Желев засече с глава поредно изсипване от корнер и покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Даниел Златков след добавка при изпълнение на ъглов удар.