2. - "А" група
  3. При Люпко Левски нанася най-тежката загуба на ловчанлии

При Люпко Левски нанася най-тежката загуба на ловчанлии

"Сините" печелят с 6:2

В събота,25-и юли, за четвърти път в своята кариерата, Люпко Петрович ще изведе Литекс срещу Левски на 'Герена". Сръбският специалист ще гони първа победа на "Георги Аспарухов". До сега той има две равенства и една загуба. Интересното е, че поражението е най-тежкото в историята на ловчанлии в А група -2:6. Още по-любопитното е, че до 68-ата минута оранжевите водят с 2:1. Именно Левски е другият отбор у нас, който е бил ръководен от Петрович.

За купата Люпко не е играл с Литекс на 'Герена", но през 2007 година има загубен финал от сините - 0:1 в Стара Загора. Именно след тези две поражения носителят на КЕШ с Цьрвена звезда от 1991 година е освободен от поста, който преди седмица пое за трети път в своята богата кариера.

Настоящият шеф на школата на Левски Даниел Боримиров пък има 3 гола във вратата на ловчанлии на 'Герена", когато те са били водени от сърбина.

За сравнение друг сръбски специалист - Миодраг Йешич - обаче има две победи с Литекс на стадион "Георги Аспарухов" за първенство.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби