2. - "А" група
  3. Пирин се отпуши срещу Монтана - 3:0 при дебюта на Грозданов

Пирин се отпуши срещу Монтана - 3:0 при дебюта на Грозданов

Дани Пеев отбеляза два гола, реферът Кабаков показа 2 червени картона

Пирин разгроми като гост Монтана с класическото 3:0 в първа среща от 13-ия кръг на "А" група. Новият старши треньор на гостите от Благоевград Стефан Грозданов, който пое отбора преди 2 седмици, пък стартира с победа начело на "орлетата". Срещата на стадион "Огоста" бе много оспорвана, а развръзката в нея настъпи в края на първото полувреме. Първо реферът Кабаков не показа заслужен втори жълт картон на Даниел Младенов, а секунди по-късно отсъди дузпа в полза на гостите, която бе превърната в гол от Дани Пеев. 10-ина минути след началото на втората част Кабаков изгони по един футболист на двата отбора, а до края на двубоя Дани Пеев и влезлият като резерва Калоян Стоянов оформиха крайното 0:3.

Гостите от Благоевград започнаха по-добре мача. Въпреки това, първото по-чисто голово положение в срещата се откри пред тима на домакините. Мирослав Иванов центрира по земя от пряк свободен удар към Луис Едуардо. Бразилският нападател веднага стреля с десния крак, но вратарят на „орлетата” Благой Макенджиев изби влизащата под гредата топка. В 17-ата минута след центриране от корнер, Дани Пеев с глава отклони коженото кълбо към Георги Георгиев. Бранителят на Пирин стреля от 6-7 метра, но ударът му срещна напречната греда.

Домакините отново поеха инициативата, а слаб удар на Луис Едуардо не успя да затрудни Макенджиев. Все пак вратарят на благоевградчани трябваше да показва класа в 33-ата минута на мача. Мирослав Иванов бе изведен очи в очи със стража на Пирин, влезе в полето и стреля, но стражът на „орлетата” успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

В 43-ата минута дойде и най-спорното положение в мача. Халфът на гостите Даниел Младенов извърши груб фаул срещу Николай Николов, но реферът Георги Кабаков му спести втори жълт и респективно червен картон. В следващата атака македонецът Драги Коцев нахлу в полето на домакините и бе повален от Тихомир Трифонов. Реферът Кабаков не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Дани Пеев, който хладнокръвно матира Цанков и изведе своя тим напред в резултата.

Втората част започна доста вяло, а чистите голови положения пред една от двете врати бяха истинска рядкост. В 63-ата минута централният защитник на Монтана Николай Николов спря откъсващия се Кондев и получи заслужен жълт картон, който бе негов втори в мача и той трябваше да се прибере по-рано под душовете. Две минути по-късно Радослав Митревски фаулира откъсващия се Луис Едуардо на границата на наказателното поле и заслужено получи директен червен картон.

В 67-ата минута топката бе изсипана в полето на Пирин, бранител на гостите игра с ръка, но реферът Кабаков не отсъди чиста дузпа в полза на домакините. Шест минути по-късно всичко в мача свърши, след като „орлетата” стигнаха до втори гол. Дани Пеев бе изведен зад отбраната на новака в „А” група и след като пробяга около 30-ина метра, хладнокръвно матира Цанков – 0:2.

В 80-ата минута тимът на Монтана изпусна възможността да се върне в мача. Фидадин проби по лявото крило и центрира остро в малкия пеналт към Едуардо, но ударът на бразилеца попадна право в ръцете на Цанков. Минута преди края на редовното време разгромът за състава на Монтана стана пълен, след като стражът на домакините Цветомир Цанков пусна много левашки гол. Влезлият като резерва Калоян Стоноя стреля силно от 25 метра, стражът на Монтана изпусна топката и тя се оплете за трети път в мрежата зад него.